“Нещодавно Пригожин намагався домовитися про перемир’я”: Кулеба – про імовірність мирних переговорів із Путіним

Новини

Глава МЗС України Дмитро Кулеба 25 серпня під час спільної пресконференції за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ Туреччини Хаканом Фіданом оцінив імовірність мирних переговорів із президентом країни-агресора РФ Володимиром Путіним. Відеозапис опублікували у Facebook зовнішньополітичного відомства України, передають Патріоти України.

ЗМІ запитали Кулебу, чи можливе завершення війни, яку в лютому минулого року розпочала РФ, за столом переговорів. Кулеба у відповідь наголосив, що переговори з РФ є “дуже специфічним питанням”.

“Ми нещодавно бачили, як пан [засновник визнаної у світі злочинною організацією російської ПВК “Вагнер” Євгеній] Пригожин – дуже давній друг Путіна – намагався домовитися про перемир’я з Путіним [після влаштованого ним заколоту в РФ наприкінці червня]. Вони сіли за стіл, це показували по телебаченню. Тоді бум – і, схоже, Пригожин перестав існувати”, – сказав міністр.

На думку Кулеби, ця ситуація показує “ціну переговорів із Путіним”. “Але це стосується, звичайно, антагоністичних випадків. А ті країни, які можуть говорити з РФ з повною повагою до принципової позиції України щодо територіальної цілісності, – ми цінуємо такі зусилля підтримувати контакт із росіянами і змушувати їх дійти висновку, що ця війна не має для них жодного правильного кінця”, – наголосив глава українського МЗС.

Кулеба висловив подяку Туреччині за її зусилля для якнайшвидшого припинення російської агресії і встановлення “справедливого та міцного миру”.