Нові штрафи запровадять в Україні: за яке порушення доведеться віддати понад 8 тисяч

Новини

Стало відомо, що каратимуть за порушення правил використання безпілотних літальних апаратів.

Депутати ВР ухвалили закон у першому читанні, завдяки якому будуть встановлені правила експлуатації безпілотників.  politeka.net

Штраф становитиме 8,5 тисяч грн із конфіскацією дрону. Про це йдеться у законопроєкті №8186.

“Пропонується надати право нацгвардійцям та поліцейським знищувати безпілотники, якщо є підстави вважати, що дрон використовується для вчинення правопорушення або становить загрозу життю та здоров’ю, правам і свободам людей”, – йдеться у повідомленні.

У тому випадку, якщо законопроєкти ухвалять – розглядати порушення правила використання дронів зможуть суди, поліцейські та прикордонники.

Повідомляється, що для порушників будуть передбачені штрафи від 1020 до 6,8 тисяч гривен за перше порушення, за повторне передбачено вже від 6,8 тисяч до 8,5 тисяч гривен із конфіскацією безпілотника.

До слова, днями Кабмін ухвалив рішення щодо повернення контролю за курінням у громадських місцях кафе, барах та ресторанах України.

Зокрема, на даний момент за порушення антитютюнового законодавства відповідальність для закладів ресторанного господарства за куріння у приміщенні становить від 1000 до 10000 гривень за кожне порушення.

Але вже з 11 липня 2023 року такий штраф зміниться – його збираються збільшити. Так, розмір штрафу становитиме з початку літа 3000 гривень за перше порушення протягом року та 15000 – за кожне наступне.