Новий тендер приголомшив масштабами: для шкільних туалетів куплять йоржики по 4 тисячі, але це ще не все

Новини

У школі №89 у місті Кривий Ріг планують провести капітальний ремонт за сумою 160 мільйонів гривень. У цю вартість включено йоржики для туалету за 4084 гривні, хоча їхня вартість у магазині становить лише 3091 гривню.

Проте, більше питань викликає не переплата за йоржики, а доцільність витрачати значні кошти на цю покупку.politeka.net

За словами представників Департаменту капітального будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації, які здійснили ремонт, спочатку було розглянуто можливість витратити понад 174 мільйони гривень на ремонт, проте переможець тендеру зумів зекономити 14 мільйонів гривень.

Ремонт має бути завершений до 31 грудня 2025 року. Під час робіт у школі планують відновити опалення, вентиляцію, кондиціювання, освітлення, водопостачання, встановити відеоспостереження та системи пожежної та охоронної сигналізації.

Аналітики вказують на те, що в кошторисі на ремонт школи №89 у Дніпропетровській області передбачено пункти, за якими Департамент капітального будівництва переплатить. Зокрема, йдеться про туалетні йоржики.

“Три тримачі для туалетної щітки з серії Lehnen Evolution L31031001 враховані за ціною 4 084 гривні за штуку. У той же час у магазині вони коштують 3091 гривню”, – пояснили вони.

Варто відзначити, що вся лінійка Kolo Lehnen призначена для санвузлів, призначених для людей з інвалідністю. Крім того, перелік закупівель для інклюзивних туалетів охоплює не лише йоржики, а також спеціалізовану сантехніку, дзеркала, поручні, сидіння, тримачі для тростини, кнопки виклику допомоги та інше.

Крім того, у планах школи №89 в Кривому Розі – установлення металопластикових вікон з двокамерним склопакетом 4i-10-4M1-10-4i та захисною сіткою за 8 640 гривень за квадратний метр. Аналітики зауважують, що в грудні минулого року КП “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Дніпропетровської облради замовляло металопластикові вікна за 3 480 гривень за квадратний метр із москітними сітками за 278 гривень за квадратний метр.

“Отже, вікна для лікарні виявилися на 57% дешевшими. У київських магазинах вікна з такими характеристиками пропонують за 2 774 гривні за квадратний метр з урахуванням знижки або за 3 467 гривень без неї”, – підкреслили вони.

Крім того, у кошторисі на ремонт включено латексну фарбу Ceresit IN 52 Standart за 276 гривень за літр, хоча в магазинах її можна придбати за 230 гривень за літр, що на 17% дешевше. Фарбу Ceresit IN 56 Standart врахували за 426 гривень за мішок, тоді як її можна купити за 321 гривню за мішок.

Переможцем тендеру стала компанія ТОВ “Будівельна група “Альфабуд”, яка, за словами аналітиків, у 2021 році вже розпочинала ремонт цієї школи на суму 117 мільйонів гривень.

Джерело: Наші Гроші.