“Путін, прийди”, – блокадна акція фермерів Польщі набуває “душок”. ФОТО, ВІДЕО

Новини

Ситуація на польсько-українському кордоні стрімко радикалізується. Польські фермери, як і обіцяли, блокують рух уже і цивільним, а також залізничним транспортом.

Держприкордонслужба України вдень 20 лютого повідомила про повну блокаду пунктів пропуску “Медика – Шегині”, “Дрогобич – Угринів”, а також “Дорогуськ – Ягодин”.

Що стосується КПП “Зосин – Устилуг” та “Гребені – Рава-Руська”, то там протестувальники мають намір пропускати через кордон лише гуманітарні та критично важливі вантажі.

І лише на “Корчові – Краківці” заблоковано буде лише рух вантажного транспорту. Громадянські матимуть можливість перетинати кордон на автомобілях. Також там буде дозволено проїзд критичних вантажів.

Така блокада, як стверджують її організатори, може тривати до жовтня. При цьому влада Польщі ніяк не протидіє тому, що сталося. Київ тим часом звернувся до ЄС із проханням вирішити ситуацію.

Тим часом конфлікти на кордоні швидко загострюється. Між людьми, які перетинають кордон та польськими протестувальниками, спалахують конфлікти.

Протестувальники польських фермерів також заблокували залізницю на кордоні з Україною, висипавши на неї будівельний мотлох.

З української сторони на кількох пунктах пропуску також розпочалася блокада у відповідь. Поляки погрожують припинити пускати через кордон цивільні авто, якщо вона продовжиться.

Зазначимо, що, за даними ЗМІ, за акцією стоїть скандальна ультраправа та монархічна польська партія Конфедерація Корони Польської. Вона, як стверджується, може мати зв’язки з Москвою та діяти у її інтересах.

І це вже не викликає сумнівів, судячи з кричалок поляків та їхніх плакатів.

Нагадаємо, поляки для повної блокади кордону звуть на допомогу фермерів решти Європи.

Фермер з Польщі закликав Путіна розібратися з Україною і Брюсселем