Обійшли, контролюють і притиснули: у ЗСУ важливий прорив на Півдні, окупанти не мають шансів

Новини

Ситуація на Токмацькому напрямку продовжує погіршуватися для супротивника.

Про це заявив координатор групи “Інформаційний опір”, полковник Збройних сил України Костянтин Машовець, аналізуючи ситуацію на цій ділянці фронту.politeka.net

За словами Машовця, свій тактичний “клин”, який вони вбили в оборону противника між Роботіно та Вербовим, передові підрозділи ЗСУ зуміли розширити вже до 5 км по фронту і продовжують просуватися з північно-західної сторони вже на “траверс” Вербового.

“Внаслідок чого “добровольчий” батальйон БАРС-14 “Сармат” противника виявився майже притиснутим до перших позицій головного рубежу оборони противника”, – повідомив Машовець.

поле бою, війна

Тим часом, підрозділи мотострілецького полку територіальних військ окупантів та правофлангові підрозділи його 291-го мсп зараз намагаються не допустити просування передових підрозділів ЗСУ через Роботино.

Машовець уточнює, що в самому селі зараз точаться ближні бої, і територія цього населеного пункту формально відноситься до спірної (“сірої”) зони.

«Але якщо спробувати оцінити ситуацію тверезо і трохи ширше, то становище супротивника особливо зручним не назвеш», – зазначає Машовець.

Так, українські війська вже, по суті, обійшли Роботине зі Сходу. Більше того, висоти, розташовані на північний схід від села, які вони контролюють, роблять усі спроби противника його утримати практично марними.

поле бою, фронт, вибух, війна

«Але, схоже, противник дотримується іншої думки. Принаймні він почав ешелонувати свої бойові порядки з дирекції Роботино – Новопрокопівка», – повідомив військовий експерт.

У самому Вербовому противник готується до оборони: із західного, північно-західного, північного напрямів першу лінію головного рубежу оборони вже зайняли – батальйони БАРС-1, БАРС-11, підрозділи 1429 МСП ТРВ. А в самому селі, за деякими даними, облаштовує позиції 417 окремий розвідувальний батальйон.

«Але, як на мене, питання із с.Роботине протягом цього і, можливо, наступного тижня може бути вирішене. Принаймні, я маю певну інформацію, яка говорить саме за це», – підсумував Машовець.