Охоронець єдиний, хто визнав провину за трагедію під стінами закритого укриття: “Там страшне було…”

Новини

Охоронець перед суддею розповів свою версію подій того ранку, зазначивши, що його “покоцало” від ракетного удару – але вину визнав.

Голосіївський суд Києва обрав запобіжний захід чотирьом підозрюваним у справі про закрите укриття в столичній поліклініці, в районі якої в ніч на 1 червня загинули троє людей у ​​Деснянському районі. Варто зазначити, що охоронець поліклініки був єдиною людиною на суді, яка визнала свою провину. politeka.net

“Пролунала тривога, я взяв ключі, нікого ще не було. Я взяв ключі і пішов коридором, думаю, підготую бомбосховище, відчиню. Потім відкрив, увімкнув світло, почали стукати люди у двері, я пішов відчиняти, дійшов до реєстратури, і тут мене повалило з ніг. З початку мене збило, а потім зверху скло полетіло. Там страшне було”, – розповів він у залі суду.

Після закінчення суду він ще раз повторив, що він нібито просто не встиг відкрити укриття.

“Не вистачило часу відчинити двері до приміщення. Дуже швидко все сталося. Хвилин 5-8 мені потрібно було, щоб відчинити двері, але вибух стався швидко. Я не встиг”, – заявив охоронець.

При цьому керівник поліклініки, його заступник та чиновники РДА свою провину заперечують. Кажуть, що укриття було відкрито, але вхід до нього розташований усередині поліклініки, яку не відкрив охоронець.

Під цілодобовий домашній арешт суд надіслав керівника поліклініки у Деснянському районі Києва. Напередодні йому оголосили про підозру службової недбалості та залишення в небезпеці.

Також два місяці домашнього арешту отримав заступник директора поліклініки з технічної частини. Йому також висунули підозру у службовій недбалості та залишенні в небезпеці. Охоронця Вадима Мошкіна суд відправив до СІЗО на 2 місяці.