“Особливо у жінок”: нові штрафи хочуть запровадити в Україні, перші подробиці законопроєкту

Новини

У Верховній Раді пропонують встановити для водіїв адміністративну відповідальність за порушення правил перевезення тварин в автомобілях.

Про це йдеться в тексті законопроєкту №9016.  politeka.net

«Спостерігається практика, особливо у жінок, під час керування транспортним засобом тримати на колінах, на руках або в руках собак невеликих порід. Але тварина може відволікати водія, заважати керуванню. А в разі раптової зупинки чи зіткнення, відсутність спеціальних засобів для перевезення або надійних кріплень перетворює тварину на «снаряд», який може не лише травмувати інших пасажирів, пошкодити салон, але й стати причиною отримання нею серйозних травм або й загибелі», – зазначається у пояснювальній записці.

Як підрахували автори законопроєкту, в типовій ДТП при швидкості 50 км/год собака вагою в 20-25 кг летітиме вперед із силою удару близько 700 кг.

пробки, транспорт, Київ

Наразі жодним нормативно-правовим актом не встановлена відповідальність за порушення правил перевезення тварин.

Якщо документ ухвалять, порушнику правила перевезення тварин в автомобілі може загрожувати штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень. За повторне порушення упродовж року потрібно буде віддати уже 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850 гривень.

собаки, выгул, карантин