“Паша-Меpседес” погpoжує всім yкpaїнцям! Ви тільки послухайте, що він заявив…

Новини

“Паша-Мерседес погрожує українцям: “не поїду, поки не відспіваю всіх вас”. Воно, звісно, смішно — але хамство слід карати.” Відео виклав у себе на сторінці у Телегамі відомий український політолог Олексій Голобуцький (щоб подивитися відео проскрольде до кінця).

Нагадаємо, частина ченців т.з. УПЦ МП несподівано перейшла до ПЦУ.

Митрополит Епіфаній прийняв ченців під свою опіку і навіть призначив в. о. намісника Лаври.

Речі зібрали і навіть частину вивезли, але піти ніяк не наважуються. Духівництво московського патріархату 29 березня до опівночі має остаточно залишити Києво-Печерську Лавру. Після розірвання договору про оренду в них було 20 днів на виселення.

У Лаврі зібралося кількасот прихильників московської церкви в Україні на останню молитву. Також прийшли десятки журналістів, щоб зафільмувати цю історичну мить.

Натомість, ближче до вечора сталася неординарна подія – частина братії монастиря вирішила перейти до Православної церкви України. Митрополит Київський та всієї України Епіфаній прийняв ченців під свою опіку і навіть призначив виконувача обов’язків намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у складі Православної церкви України. Ним став архімандрит Авраамій. Він закликав приєднатися до братії й інших монахів.

“Жодного документу, який би зобов’язував нас залишити монастир, сьогодні не існує. Є документи, які говорять, що начебто може 29 числа закінчуватися договір, але не написано, що він закінчився. Ну і крім того, ви ж доросла людина і прекркасно знаєте, що всі правові відносини, якщо є якісь питання, вони вирішуються в судовому порядку”, – розповів митрополит УПЦ МП Климент.

“І совість моя, і мій обов’язок Лаврського постриженика спонукають мене залишитися в місці, де я складав обітниці перед Богом. У тому, що відбувається, я бачу дію промислу Божого і спонукання для всіх нас визнати канонічну реальність існування в Україні Помісної Православної Церкви, якій надано томос про автокефалію, яка має визнання вселенського Патріарха і помісних церков”, – заявив в. о. намісника Лаври у складі ПЦУ, архімандрит Авраамій.