Паша Мерседес благав суд хоч частково проводити богослужіння і взявся роздавати великодні яйця. ВІДЕО

Новини

Київський апеляційний суд у п’ятницю, 21 квітня, ухвалив нове рішення у справі митрополита Павла, колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври від УПЦ Московського патріархату (відомий під прізвиськом “Паша Мерседес”). Його залишили під цілодобовим домашнім арештом.

Павло зобов’язаний носити електронний браслет до 30 травня, передає “Громадське”. Апеляційну скаргу розглядала колегія суддів під головуванням судді Тетяни Росик.

Адвокати митрополита, Олег Поваляєв і Микита Чекман, вимагали скасувати запобіжний захід, однак прокурори вважали наявний запобіжний обґрунтованим.

Захист Петра Лебедя вказувава на проблеми зі здоров’ям митрополита, а також те, що він не мешкає в тому будинку, де нині мусить перебувати.

Також наголошувалося, що цілодобовий домашній арешт є одним із найтяжчих запобіжних заходів, він позбавляє можливості виконувати богослужіння, що нібито порушує права Павла на віросповідання. Адвокати просили додати можливість частково проводити богослужіння.

Вони також клопотали про те, що в матеріалах справи замість “Лебідя” вказано “Лебедя”, а такої людини “немає в демографічному реєстрі”.

Після оголошення рішення суду сам Павло подарував суддям та прокурору великодні яйця. Прокурору, як сам зазначив, – “найбільше”.

Також після засідання він заявив журналістам, що нібито “нічого не має проти” рішення суду.

Суд ухвалив нове рішення у справі скандального митрополита “Паші Мерседеса”

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– 1 квітня СБУ повідомила Павла про підозру в розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та виправдання збройної агресії РФ.

– Суд обрав йому запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт терміном на два місяці. Також він має обмежити контакти з парафіянами.

– У суді на Павла вдягли електронний браслет, незважаючи на його словесні заперечення.

– Петро Лебідь поскаржився омбудсмену Дмитру Лубінцю на порушення його права на свободу совісті, віросповідання та дискримінацію.