Паспорт в обмін на життя: російські окупанти влаштували терор навіть маленьких українців

Новини

На тимчасово окупованій частині України російські загарбники знайшли новий спосіб змусити місцевих жителів отримувати паспорти країни-агресорки. Тепер вони готові позбавити людей, які опинилися в заручниках, життєво необхідних ліків і погрожують відбирати дітей.

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Насильницька паспортизація, яку влаштували окупанти, перейшла на новий рівень. Наразі загарбники прямо загрожують болісною смертю місцевим жителям.

Ставник Росії, голова окупаційної адміністрації селища Лазурне у Херсонській області Олександр Дудка записав ролик, у якому звернувся до громадян України, які не оформляли російські документи. Він пообіцяв обмежити їх доступ до ліків та гуманітарної допомоги.

“Медичні препарати, що купуються з бюджету РФ, громадянам іноземним, тобто громадянам України, не видаватимуться. Насамперед це стосується інсулінових, які на собі вже відчули, як бути громадянином іншої країни”, – цинічно заявив гауляйтер.

Паспорт в обмін на життя: російські окупанти влаштували терор навіть маленьких українців

Український військовий лікар, у якого на окупованій Херсонщині залишилися близькі родичі, вважає, що інакше як загрозою вбивством це не назвеш.

“Якщо хворий на цукровий діабет не отримує достатнього інсуліну в організм, то дуже швидко настає важка гіперглікемія. А високий рівень цукру в крові швидко вбиває. Тобто без лікування це гарантована смерть”, – каже медик.

І в Україні, і в Росії інсулінозалежних пацієнтів уколами забезпечують безкоштовно, бо це життєво необхідний препарат. Однак тепер окупанти зробили інсулін таким собі важелем тиску: хочеш жити – отримуй російський паспорт.

Про схожу ситуацію розповіли OBOZREVATEL і родичі мешканців тимчасово окупованої частини Донецької області.

“Мою маму ще місяць тому попередили в лікарні, що якщо вона не оформить російський паспорт, то жодної медичної допомоги їй не надаватимуть. Але найголовніше, що не видаватимуть інсулін, без якого вона просто помре”, – каже Олена.

За її словами, якщо раніше вона могла передавати мамі до Донецька інші необхідні ліки (а у хворих на цукровий діабет багато супутніх захворювань), то з початком повномасштабного вторгнення це стало неможливим.

“Інсулін до останнього часу в лікарні видавали, але все одно доводилося доплачувати зверху – до кишені лікаря, тепер загрожують і цього позбавити”, – поділилася колишня донеччанка.

В окупованому Мелітополі Запорізької області “влада” взагалі стала шантажувати батьків хворих на діабет дітей.

Паспорт в обмін на життя: російські окупанти влаштували терор навіть маленьких українців

Маленькі пацієнти, якщо їхні батьки не отримають російське громадянство, також залишаться без інсуліну. Тобто без права на життя.

Не менше турбує окупантів і те, що частина молодих мешканців окупованої території віддалено навчаються в українських школах.

Той самий голова окупаційної адміністрації Лазурного на Херсонщині пригрозив батькам, чиї діти не ходять до шкіл після того, як РФ “взяла регіон під свій контроль”, притягнути їх до адміністративної відповідальності, а потім і до кримінальної.

паспорт Росії України

Аналогічна ситуація зараз і на окупованій частині Запорізької області.

“Ходять по будинках, з’ясовують, хто не віддав документи на навчання з вересня. Погрожують взагалі відібрати дітей”, – поділилася з OBOZREVATEL мешканка Бердянська.

За її словами, окупанти вбачають пряму загрозу у бажанні батьків дати дітям українську освіту, адже у цьому випадку промивати мізки російською пропагандою є досить проблематично.