Пенсiя за вiком: таблиця, скільки стpахового стажу потpібно для виходу на заслужений відпочинок

Новини

Який страховий стаж потрібний для виходу на пенсію у 2023 році.

Страховий стаж — це період протягом якого сплачені страхові внески, у 2023 році він складає 1474 грн. Страховий стаж не завжди дорівнює трудовому стажу, через те, що людина може працювати, але не підлягати загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Мінімальний стаж для виходу на пенсію для чоловіків та жінок у 2023 році становить 30 років.

Надалі кожного року тривалість мінімального стажу зростатиме на один рік, у 2028 році буде 35 років.

За наявності щонайменше 30 років страхового стажу у 2023 році можна стати пенсіонером, пенсіонеркою у 60 років.

Цього року вийти на пенсію зможуть 63 річні українці зі стажем від 20 до 30 років, а також 65-річні, які мають стаж від 15 до 20 років.

Скільки страхового стажу потрібно мати для виходу на пенсію за віком від 2023 року по 2028 рік.

Як отримати інформацію про страховий стаж.

Перевірити інформацію страховий стаж можна на вебпорталі е-послуг ПФУ.

Для цього потрібно зайти до особистого кабінету попередньо зареєструвавшись за допомогою логіна та пароля, або за допомогою власного цифрового підпису.

В особистому кабінеті у вкладці «Мій страховий стаж» доступна інформація про загальний трудовий стаж починаючи з 2004 року та кількість днів роботи по всіх роках та місяцях роботи, за які страхувальник сплатив страхові внески.

Страховий стаж для пенсії можна докупити

Якщо страхового стажу не вистачає, за бажанням його можна докупити шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового соціального страхування.

Для укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування потрібно звернутися до податкової за місцем проживання та надати відповідні документи.

Після укладання Договору потрібно буде щомісяця сплачувати внески. Вартість одного року страхового стажу становить 35 376 грн.

Джерело