Переговори Зеленського із Сі Цзіньпіном: ЗМІ розкрили перші подробиці

Новини

Китайський лідер Сі Цзіньпін планує поговорити із президентом України Володимиром Зеленським уперше з початку війни в Україні.

Ймовірно, це станеться після того, як наступного тижня Цзіньпін відвідає Москву, щоб зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним, пише The Wall Street Journal із посиланням на свої джерела.

За словами джерел, знайомих з перебігом подій, таким чином відображається прагнення Пекіна відігравати активнішу роль у посередництві у припиненні війни в Україні.

Так, китайський лідер розглядає можливість відвідування низки європейських країн, але його повний маршрут ще не підтверджено.

Китай, Сі Цзіньпін, КНР

Як зазначає видання, пряма розмова із Зеленським, якщо вона відбудеться, стане важливим кроком у спробах Пекіна зіграти роль миротворця в Україні, які й досі зустрічалися в Європі скептично.

Раніше стало відомо, що візит Сі Цзіньпіна до Москви може відбутися вже наступного тижня. У лютому газета Wall Street Journal повідомила, що лідер Китаю готується відвідати Москву найближчими місяцями.

Закордонна поїздка стане першою для Сі після того, як він отримав безпрецедентний третій термін як глава держави Китаю.

Додамо, що у Китаї 12 березня було призначено нового міністра оборони. Відповідну посаду тепер займатиме Лі Шанфу.

Лі Шанфу перебуває під санкціями США з 2018 року через закупівлю бойових літаків та обладнання головного російського експортера озброєнь компанії “Рособоронекспорт”.

Також додамо, що американська розвідка назвала країни, що загрожують безпеці США і Китай опинився серед них.

Китай, армія Китаю

Так, професор Нью-Йоркського університету Ігор Айзенберг вважає, що Китай значно посилює свій вплив у світі.

“США не впливають на Іран, оскільки не мають жодних відносин з Іраном. Китай цим скористався. Китай має відносини з Іраном, Саудівською Аравією, і це дипломатична та політична поразка для США, для Західного світу. Цього тижня було опубліковано річний звіт американської розвідки про загрози безпеці США та союзників. Китай знаходиться на першому місті. Китай, Росія, Іран та Північна Корея загрожують безпеці США….”, – зазначав Айзенберг.