Перехід на зимовий час 2023: коли українці будуть переводити стрілки годинника і як звикнути до нового режиму

Новини

В Україні скоро потрібно буде переводити годинник на зимовий час, названо дату і як підлаштувати організм до нового режиму.

Літній час в Україні триває з останньої неділі березня до останньої неділі жовтня.  politeka.net

В останню неділю жовтня годинник переводиться на 1 годину тому – починається зимовий час.

Щоосені в Україні переводять годинники на зимовий час, проте більшість українців сприймає перехід дуже болісно, ​​адже доводиться підлаштовувати організм до нового режиму.

Щороку на зимовий час ми переходимо в останню неділю жовтня, 2023 року це відбудеться 29 жовтня о 4:00.

Після переведення годинника на зимовий час українці спатимуть на годину довше.

Однак важливо пам’ятати про правила, які необхідно враховувати під час перекладу стрілок.

Переведення годинника на зимовий час придумали, щоб економити електроенергію та “збільшити” світлий час доби після зміни сезону, але все частіше експерти говорять про негативні наслідки процедури.

Медики кажуть, що організму потрібно близько тижня, щоб перебудуватися до нового режиму дня, а в цей період людина може страждати від головного чи серцевого болю.

Зменшити неприємні ефекти можна, якщо заздалегідь почати готуватися до переведення годинників на зимовий час.

Перше, що потрібно зробити українцям – поступово змінити режим сну. Найкраще за тиждень починати засипати і прокидатися трохи пізніше: спочатку на 10-20 хвилин, а за кілька днів і на всю годину.

Слід також зміцнити імунітет, який може похитнутись через різку зміну режиму. Рекомендується їсти більше овочів та фруктів. Крім того, через переход на зимовий час часто загострюються хронічні захворювання серцево-судинної системи.

Кілька днів до та після переведення годинників – це найкращий момент, щоб почати бігати вранці та влаштовувати піші прогулянки.

Джерело: Уніан .