Під Бахмутом загинув відомий гандболіст, рятуючи життя побратиму

Новини

Серед українських спортсменів, які віддали своє життя у боях за Бахмут, опинився майстер спорту України з гандболу Роман Пронюк. 28 лютого йому могло виповнитися 48 років, але ворожа куля наздогнала захисника раніше, передають Патріоти України.

Роман народився у 1975 році у місті Коломия Івано-Франківської області. Там же, у місцевій ДЮСШ він почав займатися гандболом – і вельми успішно. Закінчив Івано-Франківський коледж фізичного виховання, після чого продовжив навчання у Львівському університеті фізичної культури імені Івана Боберського, з якого успішно випустився у 1999 році.

У спортивній кар’єрі Романа було два основні клуби. З 1995-го по 2003 рік, а потім із 2005-го по 2012-й він захищав кольори львівського СКА, відлучившись на два роки в “Енергетик” із Нетішина. Пронюк був учасником європейських кубкових турнірів у 1995-му та 1996 році, ставав срібним призером Спартакіади України та здобув звання майстра спорту.

“Рома був найвеселішим гравцем команди, його всі любили… Він назавжди залишиться для нас “Ромою”, “Ромцею”, “Ромахою”. Найбільше він не любив програвати, а на матчі завжди виходив, лише щоб перемогти”, – розповів про загиблого гандболіста його колишній партнер з команди СКА-Львів Валерій Мельник.

Після початку російської агресії у 2014 році Роман вирушив воювати до зони АТО. На той момент за своїми плечима спортсмен мав військову службу, яку він пройшов у спортивному клубі армії у Львові.

За словами голови Городенківської громади Богдана Кобилянського, останнім часом Пронюк проживав із батьком у Коломийському районі. Незадовго до повномасштабного вторгнення РФ в Україну спортсмен одружився. Однак після 24 лютого 2022 року знову взяв до рук зброю та вирушив воювати.

Взимку Роман разом із побратимами стримували атаки російських окупантів у Бахмуті. І 16 лютого гандболіста не стало. Про подробиці загибелі Романа розповів його син Євген Пронюк. Спортсмен був тоді на околиці Бахмута.

“Важкі та напружені бої не пройшли без труднощів. Захищаючи свого бойового товариша, Роман Пронюк віддав своє життя і зберіг життя напарника. Куля поцілила в шию. Всім небайдужим – він був справжнім чоловіком, який без вагань був готовий пожертвувати найдорожчим, а саме – життям. Назавжди у серці”, – написав Євген.

“Не дожив до перемоги… Кращі покидають цю землю. Сміливий, справедливий, із почуттям гумору, небайдужий до слабших, таким я тебе запам’ятаю”, – відреагувала подруга юності Романа Марія Костюк. “Роман Пронюк, ти живий, поки живі ті, кого ти любив, ті, хто тебе любив”, – зазначив друг загиблого Андрій.