Тарифи на електроенергію можуть змінитися, є 10 сценаріїв: до чого готуватись українцям

Новини

У квітні можуть збільшити тариф на електроенергію для населення.

Українці зараз у середньому платять близько 240 гривень на місяць, але після перегляду чинних тарифів та підняття їх до ринкового рівня платіжки за електроенергію можуть зрости до 840 гривень, передає “24 канал”politeka.net

Радник прем’єра Юрій Бойко додав, що наразі прораховано близько 10 сценаріїв зміни тарифу.

“У тому числі за так званими “поличками” (зараз 250 кіловат-годин, було 100). Особисто я противник такого підходу. Перші 250 кіловат-годин нічим з точки зору вартості не відрізняються від наступних, а визначати стан споживачів за обсягом споживання некоректно “Яким буде рішення, подивимося. Традиційний важкий вибір між економічною очевидністю та політичною доцільністю”, – каже Бойко.

Термін дії постанови уряду щодо системи забезпечення “суспільних інтересів” на ринку електричної енергії спливає 31 березня 2023 року.

Таким чином, Кабмін має або продовжити її, або нічого не робити, і таким чином галузь електроенергії перейде на ринкові умови.

Раніше повідомлялося, що в Україні пенсійні виплати підвищили понад 10 млн. осіб.

Максимальний розмір підвищення пенсії становить 1500 грн. Обмеження запровадили через обмежений в умовах війни бюджет.

Другий етап підвищення пенсій очікується у липні, очікується, що пенсії підвищать на 19,7% для тих українців, які отримували виплати за особливими правилами, а саме науковців, держслужбовців, працівників органів місцевого самоврядування.

Найбільша надбавка складе 1500 грн., а мінімальна – 100 грн.