Початок масштабного наступу ЗСУ: названо терміни гарячої фази та шлях до звільнення Криму

Новини

Військовий експерт Роман Світан в інтерв’ю Politeka Online розповів, що весняний наступ відбувся і українські захисники провели підготовку до подальших проривів, а протягом першої декади червня вони вже мають перерости в масштабні дії, у так звану гарячу фазу.

“Гаряча фаза підкотиться до лінії фронту тоді, коли ми здалеку, з-під Москви, перейдемо зрештою на знищення військових об’єктів уже до лінії фронту. І це десь буде, я думаю, протягом тижня, ну ось максимум до кінця першої декади, до 10 червня. Але я думаю, найближчим часом, найближчого тижня вже питання буде вирішено”, – заявив експерт.

На його думку, Кримський півострів підпадає під цю гарячу фазу.

“Підпадає як мінімум Північ, горизонтальний Крим так званий, тобто приазовські степи та Північ Криму точно підпадає. Ось у гори краще без авіації не лізти. У горах краще нехай попрацює авіація, потім набагато простіше з малими втратами можна буде зачищати. Це маэться на увазы і Донбас (це ті ж височини за 300 м висоти над рівнем моря), і гірський Крим. А ось без авіації, без F-16 можна досить успішно працювати по горизонту. Тому я думаю, що Північ Криму точно в цей захід ми звільнимо”, — підкреслив Роман Світан.

Експерт зазначив ще один позитивний маркер, який показує, що ми звільнимо Північний Крим за весняно-літню кампанію.

“Тим більше на це ще вказує робота російських деяких структур, які зараз почали мінувати “Кримський Титан”. А це ніколи не робиться в довгу, тобто мінування відбувається за тиждень до удару, тому що просто так заряди на кілька місяців ніхто залишати не буде. І ось росіяни вже прораховують деякі моменти, пов’язані із заходом українських військ через Перекоп, через Армянськ на Північний Крим”, – додав військовий оглядач.

ЗСУ, війна