Подружжя обдурило українців, які пожертвували гроші на допомогу ЗСУ: у поліції повідомили про ситуацію

Новини

Шахраї в інтернеті збирали гроші нібито на потреби українських захисників та отримали пожертви від понад двох тисяч осіб.

Подружжя з Миколаєва привласнило понад мільйон гривень під виглядом відомого благодійного фонду. Вони отримали пожертвування від понад двох тисяч осіб. Засобами вони розпорядилися на власний розсуд. Про це повідомляє прес-служба кіберполіції України. politeka.net

Псівдобочинників викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Голосіївського управління поліції Києва та у взаємодії з працівниками служб безпеки ПриватБанку та МоноБанку.

У протиправній схемі подружжя з Миколаївської області використало відеозвернення громадського діяча, а також відео різних підрозділів Збройних сил України.

У відеозаписі про оголошення зборів грошей на потреби ЗСУ або лікування поранених захисників організатор схеми додавав текст, де вказував номери підконтрольних банківських карток. Таким чином, фігуранти отримували благодійні пожертвування, які надалі витрачали на власні потреби.

За попередніми підрахунками, вони встигли отримати перекази від понад двох тисяч громадян на загальну суму понад мільйон гривень. Організатора затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

У коментарях українці обурилися через те, що відбувається, і не могли повірити, що навіть у такій ситуції люди все ще наживаються на горі.

“Боже, таке в країні робиться, та ще свою гідність принижують. Він це говорить на камеру: Каюсь… Та немає у нього совісті”, “От тому я не перераховую гроші в благодійні фонди, а закуповую товар і відправляю його безпосередньо захисникам!”, “Працювати! У шпиталь, санітаром, до кінця війни. На відновлення будинків та міст. Або на передову. Так ніхто з воїнів не захоче поряд з ним бути, навіть у шпиталі”.