Повістку можуть вручити через родичів: юрист пояснив, у яких випадках

Новини

Виклик до військкомату може отримати хтось із родичів, який постійно проживає із військовозобов’язаним і якому вже виповнилося 18 років.

Під час загальної мобілізації та воєнного стану в Україні чоловіків віком від 18 до 60 років можуть викликати до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (військкоматів). При цьому повістку військовозобов’язаному в деяких випадках можуть вручити через родичів.

Таке роз’яснення зробив юрист Максим Шинжирбаєв в ефірі “7 каналу”.  ТСН

За його словами, повістка вважається врученою належним чином, якщо вона була заздалегідь видана, заповнена особами, які викликають військовозобов’язаного і видана йому під підпис.

Однак, цей документ також може отримати хтось із родичів. Це можливо, якщо військовозобов’язаний постійно проживає із особою, яка отримує повістку і цій особі вже виповнилося 18 років.

“Наприклад, особі виповнилося 18 років, вона підлягає строковій військовій службі. Повістку можуть вручити через її батьків, якщо вони разом мешкають. Однак, коли, наприклад, 40-річний військовозобов’язаний живе окремо, але прописаний у батьків, то у такому випадку неможливо через родича вручити. Лише, якщо достеменно відомо, що особа там мешкає постійно”, – наголосив юрист.

Максим Шинжирбаєв додав, що повістку обов’язково повинні видати власноручно, а не відправляти її поштою. Неналежним врученням повістки є оповіщення через вайбер, телефоном чи через смс.

Юрист нагадав, що відмова від вручення належно оформленої повістки може стати підставою для кримінального обвинувачення.

“Це вже, по суті, є ухиленням [від мобілізації]”, – зазначив Шинжирбаєв.