Президент Бразилії видав чергову “миротворчу” заяву: хоче створити “політичну G20”, щоб припинити війну в Україні

Новини

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва запевняє, що війну Росії проти України нібито можуть допомогти припинити треті країни – шляхом переговорів. Він вважає гарною ідеєю створення групи посередників на зразок G20, куди входитимуть розвинені держави з великою економікою.  news.obozrevatel.com

“Миротворець” да Сільва вже потрапляв у скандали, підігруючи російській пропаганді. Цього разу в коментарі журналістам в Абу-Дабі (ОАЕ) політик сказав: мовляв, повномасштабну війну викликали “рішення, ухвалені двома країнами” (тобто РФ та Україною, вважає він). Слова да Сільва передає France24.

Президент Бразилії стверджує, що “жодних ініціатив, щоб зупинити війну”, не робить ані глава Росії Володимир Путін, ані глава України Володимир Зеленський.

Крім того, “свій внесок у продовження війни” нібито здійснюють Сполучені Штати та Європа. “Тому вони повинні сісти за стіл переговорів і сказати: “Досить”, – заявив да Сільва.

“G20 була створена для того, щоб допомогти (світовій) економіці, яка перебувала в кризі. Зараз важливо створити іншу G20, щоб покласти край цій війні й установити мир. Це мій намір, і я думаю, що нам вдасться досягти великого успіху. Вчора я говорив із шейхом [президентом ОАЕ Мохаммедом бін Заїдом Аль Нахайяном] про війну. Я говорив про війну з [лідером Китаю] Сі Цзіньпіном. І я думаю, що ми зустрічаємося з людьми, які вважають за краще говорити про мир, ніж про війну. Тому я думаю, що на нас чекає успіх”, – заявив політик.

Він стверджує, що своїм баченням уже поділився із президентом США Джо Байденом, канцлером Німеччини Олафом Шольцем, президентом Франції Еммануелем Макроном і лідерами деяких південноамериканських країн.