Програму обміну старих лампочок на LED урізали: що зміниться з 10 квітня

Новини

В Україні скорочується кількість пунктів безплатного обміну ламп розжарювання на нові світлодіодні (LED-лампи). Так, з 10 квітня ще 500 відділень “Укрпошти” перестануть бути доступними для онлайн-замовлення ламп, а здійснити обмін у них можна буде лише до 17 квітня. Причина скорочення кількості пунктів – зменшення активності обміну. Зі списком відділень, що проводять обмін, можна ознайомитися при подачі заявки через Дію.

Про це повідомили в Кабміні. Там зазначили: з 1 травня ж обміняти старі лампи розжарювання на світлодіоди можна буде лише в обласних центрах країни, “де зберігається найбільший попит”. obozrevatel.com

“Близько 3,5 млн українців скористалися можливостями для обміну. Від старту програми громадяни обміняли близько 16,5 млн ламп. Наразі фіксуємо зменшення активності обміну, тому було прийнято рішення поступово зменшувати кількість пунктів обміну. Це сприятиме забезпеченню гарантованих запасів та їх концентрації у відділеннях “Укрпошти”, які продовжать обмін”, – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: наразі у всіх населених пунктах країни до обміну є 7 млн ламп. Ще 5 млн світлодіодів надійдуть до України найближчим часом.

Як обміняти лампи

Для попереднього замовлення ламп необхідно зробити заявку в застосунку Дія. Також слід звернути увагу на наявність відділення “Укрпошти” у переліку доступних відділень у додатку.

“Якщо відділення є у списку, мешканці міст, смт та сіл, в яких є автоматизовані відділення Укрпошти, зможуть зареєструватися та, подавши заявку, обміняти лампи протягом наступного тижня. … Обмінювати можна до 5 ламп старого зразка з будь-яким цоколем на таке кількість LED-ламп”, – розповіли в Кабміні.

В тих же населених пунктах, де працюють пересувні відділення “Укрпошти”, лампи доступні без попередньої реєстрації. Однак в обох випадках для обміну потрібні:

паспорт;

ідентифікаційний код;

старі лампи розжарювання.

Як подати заявку в Дії

Авторизуватися в програмі, зайти в меню “Послуги” та обрати пункт “Обмін ламп”.

Ввести номер телефону та вибрати доступне відділення “Укрпошти”, в якому і відбуватиметься обмін.

Дочекатися повідомлення від Дії: коли заявку підтвердять, на обмін ламп у вибраному відділенні пошти буде п’ять днів.