Проникли навіть у Бундесвер, прикидаються біженцями: російських шпигунів жорстко “зачищають” по всьому світу

Новини

Повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ в Україну та інші злочинні дії путінського режиму змусили цивілізований світ остаточно прозріти – сьогодні загрозу з боку Росії відчувають усі. Насамперед це, звичайно ж, зачепило європейські країни, з яких ми отримуємо, зокрема, й військову допомогу. Саме Європа наповнена вщерть російськими шпигунами, яких зараз ретельно зачищають західні спецслужби.

Докладніше про це читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Найбільш глобальної зачистки з початку повномасштабної війни в Україні зазнали російські дипмісії, під крилом яких безперешкодно орудували співробітники Служби зовнішньої розвідки та Головного управління Генерального штабу ЗС РФ (відоміше як ГРУ). Однак дипломатичне прикриття не дає можливості затримати їх та відправити за ґрати, а лише вислати з тієї чи іншої країни.

“Але вважати, ніби це якісь “половинчасті заходи”, не варто – це важливий крок. Минулий рік став безпрецедентним із вислання російських “дипломатів”, які займалися шпигунством: понад 600 із різних країн Європи відправили назад до РФ. Таким чином, шпигунській мережі країни-агресора було завдано серйозного удару”, – каже співрозмовник OBOZREVATEL в одній із українських спецслужб.

За його словами, саме Україна – перший, якщо можна так висловитися, вигодоодержувач таких рішучих дій, оскільки одним із головних завдань російських шпигунів є обрізати військову допомогу нашій країні.

посольство Росії Гаага

Проте заспокоюватися рано. Наприклад, тільки у Швейцарії третину всіх російських дипломатів (220 акредитованих співробітників дипломатичних та консульських установ у Женеві та Берні) підозрюють у роботі на спецслужби РФ. Тобто роботи непочатий край.

Йдеться не лише про співробітників російських дипмісій, а й про агентуру – причому не обов’язково із громадянством РФ.

Виявилося гарячим і літо 2023 року, коли стало відомо про нові гучні затримання. У Німеччині взагалі вибухнув грандіозний скандал: виявилося, що шпигунством на користь Росії займався співробітник Бундесверу (німецьких збройних сил).

Бундесвер шпигун

Причому співробітник Федерального управління з інформаційної техніки, інформаційних технологій та їх використання при Бундесвері Томас Х. неодноразово з власної ініціативи зв’язувався з генеральним консульством Росії в Бонні та посольством РФ у Берліні та пропонував співпрацю – а потім став передавати інформацію. Нині він перебуває під вартою.

Серйозну шпигунську мережу було ліквідовано в Польщі: у межах спецоперації було викрито та затримано 16 російських агентів. Діяльність цієї мережі була сфокусована на розпізнаванні військових об’єктів та критичній інфраструктурі у Польщі, моніторингу та документуванні транспортування військової та гуманітарної допомоги для України, а також пропагандистській діяльності, спрямованій на розпалювання антиукраїнських настроїв.

Але це ще не все. За інформацією польського Агентства внутрішньої безпеки (ABW), група також мала підривати потяги з гуманітарною допомогою для України, підпалювати майно та автомобілі, бити (залякувати) людей.

Серед учасників шпигунської мережі був і професійний російський хокеїст Максим Сергєєв, батько якого працює в авіаційному конструкторському бюро “Туполєв”. 20-річний Сергєєв грав у команді першої ліги “Заглембе Сосновець” та, за інформацією польських спецслужб, працював над виявленням об’єктів критичної інфраструктури у кількох воєводствах. Він інформував кураторів із російської розвідки про результати своєї діяльності, за що й отримував винагороду.

Максим Сергєєв хокеїст Польща

Останнім затриманим 1 серпня агентом цієї мережі виявився 39-річний громадянин Білорусі Михайло А. Чоловік у 2008-2010 роках жив у Москві, потім у Петербурзі, і навіть встиг відсидіти шестирічний строк у російській колонії. 2021 року він виїхав до Польщі, де одразу зв’язався з координатором шпигунської мережі та почав збирати розвіддані.

Росія, звичайно, категорично заперечує будь-яку причетність до шпигунства і підготовки диверсій, проте це звичайна практика з розряду “іхтамнєт”. Тим часом західні спецслужби, за словами нашого співрозмовника в українській розвідці, вже займаються і росіянами-“біженцями”, які ринули до Європи нібито через побоювання виявитися мобілізованими на війну. Серед них, безперечно, є російська агентура, яка готується діяти вже і під цим прикриттям.