Путін заявив, що Росія не починала в Україні бойові дії, а намагається їх закінчити

Новини

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія, яка розв’язала повномасштабну війну проти України, “не розпочинала жодних бойових дій”. 8 років гібридної війни на Донбасі та майже рік повномасштабних бойових дій із застосуванням практично всіх видів озброєння на території всієї України – це “спроба закінчити” війну. obozrevatel.com

Про це російський диктатор заявив під час зустрічі з представниками авіаційної промисловості РФ. У власній агресії та окупації українських територій Путін уже звично звинуватив Захід та саму Україну.

Так, російський президент взявся розповідати представникам російської авіаційної промисловості, що це Україна, а не Росія нібито розпочала війну, – і заявив, що Київ, мовляв, “винищував народ ДНР та ЛНР”, а він, Путін, просто більше не міг цього терпіти.

“Ще раз хочу про це сказати: ми не розпочинали жодних бойових дій. Ми намагаємося їх закінчити. Ці бойові дії розпочали націоналісти в Україні й ті, хто їх підтримував у 2014 році, коли було здійснено державний переворот. З цього все почалося. Після цього відбулися події в Криму й на Донбасі, і ось з 2014 року, порушуючи всі домовленості, порушуючи всі взяті на себе зобов’язання, ці регіони Донбасу було взято практично в блокаду, по них почали працювати з важкої військової техніки, неодноразово проводили великі військові операції… Тобто ось вони розпочали війну тоді”, – заявив Путін.

Також він взявся виправдовувати крадіжку Росією близько 400 західних цивільних лайнерів, переданих РФ західними виробниками на умовах лізингу. Коли РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, законні власники вимагали повернути літаки, але Росія відмовилася це робити. З 515 літаків, що були в РФ на кінець лютого 2022 року, лізингодавцям повернули лише 80 бортів. Збитки західних компаній перевищили 20 млрд доларів.

Цим грабунком Путін відверто пишається.

“Якщо з нами так по-хамськи поводяться… З вовками жити – по-вовчому вити. Він (міністр транспорту Віталій Савельєв. – Ред.) зберіг галузь, зберіг парк та обсяги перевезень. Вони навіть підростати почали. Причому ми ж нікому не хамимо, ми готові й розраховуватися, і все, але ми не можемо дозволити обвалити галузь. Але ставку треба робити на вітчизняні повітряні судна”, – заявив Путін.