Писали вже не один раз: Польська поліція закликає місцеву владу скасувати дозвіл на блокаду кордону з Україною

Новини

Польська поліція тричі писала до війта гміни Радимно Богдана Шилара із закликом скасувати дозвіл на припинення акції, через яку заблоковано польсько-український кордон, повідомляють Патріоти України.

На те, що фото третього листа від Комендатури повітової поліції в Ярославі до війта гміни Радимно Богдана Шилара опублікував член партії Конфедерація Томаш Бучек, звернув увагу експерт Громадської організації Європа без бар’єрів Павло Кравчук.

“Відповідно до принципів fair use – світлина документа з Твіттера Томаша Бучека, члена партії Конфедерація. Це виклали самі організатори блокади, які обурюються тим, що поліція робить свою роботу”, – написав Павло Кравчук.

«В продовження листів від 10 та 11 листопада щодо подання про припинення зібрання, яке триває з 6 листопада 2023 року, повторно звертаємося з поданням про припинення зборів, організованих Комітетом захисту підприємців і приватного транспорту на відрізку державної дороги номер 94 і в районі пункту пропуску Корчова», — сказано в тексті листа.

Поліція посилається на те, що, згідно з польським законодавтвом, публічні зібрання можуть бути припинені рішенням органів влади гміни, якщо проведення зібрання загрожує життю і здоров’ю людей, або несе загрозу значних матеріальних збитків. На думку поліції, блокада кордону несе такі загрози, оскільки організатори не забезпечили належних заходів безпеки.

Зокрема, загрозу становить накопичення та довготривале перебування в одному місці вантажівок з небезпечними матеріалами.

Окремо у польській поліції звертають увагу на те, що організатори блокади не виконують власного зобов’язання, викладеного у заявці про проведення зібрання, — пропускати без черги автомобілі з вантажами для українського війська та з живими тваринами. За даними поліції, пропуск відбувається з періодичністю одне авто на годину незалежно від того, який саме вантаж везе автомобіль.

24 листопада повідомлялося, що, за даними Держприкордонслужби, на українсько-польському кордоні заблоковано чотири пункти пропуску. На в’їзд та виїзд на кордоні очікують 3700 вантажівок.

Заблокованими залишаються пункти пропуску:

Ягодин — Дорогуськ

Рава-Руська — Гребенне

Краківець — Корчова

Медика — Шегині