Ракетні атаки у травні: чому почастішали удари по Україні, і як змінилася тактика РФ

Новини

Експерт пояснив, навіщо путіну масовані атаки, які так почастішали у травні цього року.

У травні суттєво активізувалися удари окупантів по українській території за допомогою як дронів, так і ракет. По суті, ось у травні не було майже дня без тривог і ударів. Насамперед це пов’язано зі спробою окупантів уповільнити український контрнаступ, до того ж росія все ще намагається кошмарити та деморалізувати українське суспільство.

Про це в ефірі Politeka Online розповів військовий експерт, полковник ЗСУ запасу Сергій Грабський.

За словами експерта, атаки, що почастішали, швидше за все пов’язані саме з підготовкою до наступу українських Збройних сил.

“Противники таким чином намагається виконати наступні завдання, а саме завдати ударів по місцях зосередження військ, по базах боєприпасів, за тими критично важливими військовими цілями, які вони розвідали, і за якими вони можуть завдавати ударів. Ми говоримо, знаєте, такий ніби як би медійний аспект, ми говоримо про завдання ударів по містах. Зокрема, якщо взяти статистику завдання ударів по таких регіонах, як Харківська, Донецька, Запорізька області, ми побачимо, що там інтенсивність ударів наростає”, – говорить Грабський.

Грабський

Він зазначає, що удари саме в такій оперативно-тактичній зоні пов’язані з тим, що противник у такий спосіб намагається мінімізувати можливі наслідки українських наступальних дій.

“Крім того, знову ж таки, завдання ударів по Києву, в першу чергу, має абсолютно терористичний аспект. Фактор терору, який ніколи не відкладався і не скасовувався РФ, вони продовжують таким чином кошмарити мирне населення України. Якщо ми з вами порівняємо стан того, що було у нас, наприклад, восени взимку минулого року, скажімо так, ефективність цих ударів знизилася в рази. Знову ж таки, через те, що Україна наростила свої можливості протиповітряної оборони”, – додав військовий експерт.