Разом із Херсоном ЗСУ отримають вогневий контроль над дорогами до Криму, у РФ великі проблеми – Financial Times

Новини

Звільнення Херсона та всієї правобережної частини області дасть ЗСУ стратегічну перевагу з вогневим контролем за дорогами до Криму.

Після втечі російської армії з Херсона ЗСУ отримають вогневий контроль над дорогами до окупованого Криму, повідомляє Financial Times з посиланням на опитаних військових експертів. dialog.ua

Журналісти британського видання уточнюють, що якщо правий берег Дніпра буде повністю зайнятий Україною, у зоні досяжності її артилерії опиняться три основні дороги так званого сухопутного мосту на півострів. Видання не уточнює, про які саме дороги йдеться, але, судячи з публікованої карти, маються на увазі траси Херсон – Армянськ, Херсон – Мелітополь та Мелітополь – Джанкой.

У межах досяжності для західних високоточних ракетних систем, що є на озброєнні ЗСУ, також виявляться логістичні центри і склади боєприпасів російської армії.

“Сухопутний міст” у Крим активно використовується РФ для постачання військового угруповання на Півдні.

“Це буде дуже великий удар по російських силах”, – упевнений радник Міноборони України Сергій Кузан.

Таким чином, українська армія зможе зробити пролог до подальшого наступу на Південь у напрямку Азовського узбережжя Запорізької області, лівобережної частини Херсонської області та Криму.

Напередодні стало відомо, що російські війська залишають правий берег Дніпра на Херсонщині, на якому також знаходиться обласний центр. Відповідний наказ надав міністр оборони РФ Шойгу. З урахуванням інших територій, що їх РФ захопила спочатку війни, а потім відступила, Україна повернула контроль майже над половиною окупованих територій, підрахувало “Агентство”.

У четвер OSINT-спеціаліст Бенджамін Піттет опублікував у своєму “Твіттері” супутникові знімки, на яких, як стверджується, видно нові окопи на півночі Кримського півострова. Знімки, як пише Піттет, було зроблено на початку листопада.