В українців через відключення можуть “згоріти” електроприлади: як захистити техніку

Новини

Внаслідок перепаду напруги після відновлення електропостачання може вийти з ладу вся електротехніка. Для того щоб зберегти майно, українцям радять відключати прилади від мережі, а також використовувати стабілізатори напруги.

Так, як кажуть у рекомендаціях ДТЕК, після відключення необхідно відключити від мережі всю техніку, у тому числі холодильник. Більше того, енергетики просять включати прилади лише через півгодини після подачі струму. Також важливо робити це поетапно, щоб не з’являвся різкий стрибок споживання.

Ще один спосіб захистити свою техніку: використовувати стабілізатори напруги. Окремі прилади для побутової техніки можуть захистити у разі, якщо напруга збільшиться до 280 Вольт, при більшому стрибку стабілізатор може згоріти.

Також можна встановити стабілізатор мережі на квартиру. Він відключатиме живлення на щитку у разі, якщо напруга або різко впаде, або збільшиться.

“Споживачам, які мають у користуванні електродвигуни та насосні станції, рекомендуємо їх відключати від мережі (електродвигуни дають дуже високе навантаження на електромережі під час свого пуску). Включайте їх у мережу через 20-30 хвилин після появи електроенергії”, – відзначають у ДТЕК.

При цьому бізнес попросив повністю відмовитися від зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів.

OBOZREVATEL