Родичів керівництва міста та футболістів “по блату” зарахували на військову службу: деталі ганебної схеми

Новини

Викрито схему фіктивного зарахування на військову службу, якою скористалися родичі очільників міста та футболісти.

Родичів міського керівництва Івано-Франківську, а також футболістів місцевого професійного клубу з Прикарпаття фіктивно зарахували на військову службу до підрозділів охорони ТЦК. Подробиці схеми повідомили в преслужбі ДБР. politeka.net

За даними розслідування, деякі особи з керівного складу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки налагодили незаконну схему, за допомогою якої громадяни фактично зараховувалися на військову службу в роти охорони ТЦК та СП.

Такі привілейовані «новобранці», замість того щоб проходити військову службу, могли проводити час на власний розсуд. Так, футболісти продовжували брати участь у футбольних матчах у складі одного з клубів з Прикарпаття, отримуючи при цьому за рахунок державного бюджнту грошове та матеріальне забезпечення.

ДБР, затримання

Було проведено близько 30 обшуків у ТЦК Івано-Франківщини, в приміщенні обласної військово-лікарської комісії, а також за місцями проживання фігурантів, аби виявити можливі незаконні дії персоналу.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану). За резульатами розслідування буде вирішено питання оголошення підозри окремим посадовцям ТЦК.

ДБР, затримання