Російські дрони з “палиць” по Києву: експерти розповіли про загрозу та ймовірну хитрість армії Путіна

Новини

Ворог знов експериментує: шукає прогалини дешевими БПЛА та намагається атакувати Київ.

Після низки новин про те, що Росія почала використовувати у війні проти України ще один вид дронів, кустарного виробництва, стало відомо, яку саме небезпеку несуть ці БПЛА.  tsn.ua

Нагадаємо, протягом останньої доби з’явилась інформація, що росіяни застосували для атаки по Київщині значно дешевший БПЛА, двигун для якого, начебто, можно купити за 17 тис.-18 тис. грн. на віртуальній торгівельній платформі AliExpress. Через характерний звук нового дрона його вже назвали “газонокосаркою”.

За словами речника Командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, протягом останніх двох днів було декілька випадків застосування росіянами кустарних БПЛА.

При цьому Юрій Ігнат каже, що ці “гаражні” БПЛА не здатні замінити дрони-камікадзе “Shahed”.

“Shahed” – це баражуючий технологічний боєприпас, цей БПЛА складно подавляти системою РЕБ. Дронів “Shahed” буде більше, а з допомогою цих (кустарних – Ред.) БПЛА ворог має за мету залякувати”, – розповів в коментарі для ТСН.ua Юрій Ігнат.

Підозрюють спробу виснажити ППО хибними цілями

Своєю чергою, експерт, директор Київського науково-дослідного інститута судових експертиз Олександр Рувін в своєму Telegram-каналі повідомив, що очолювана ним установа очікує надходження на дослідження частин та уламків безпілотних літальних апаратів, наразі невстановленого типу, які були зафіксовані на Київщині ввечері 23 жовтня.

“За попереднім аналізом фото та відеоматеріалів частин “газонокосарок”, які поширюються в Мережі, а також технічними характеристиками ідентифікованих елементів, можемо зробити висновок, що використаний ворогом апарат менш потужний. У разі наявності вибухового заряду, його маса однозначно також буде в рази меншою, ніж у Shahed 136 і Shahed 131″, – повідомив Олександр Рувін.

Та додав: “Експертна база матеріалів КНДІСЕ містить приклади попередніх об’єктів дослідження – безпілотних літальних апаратів, які схожі з новим зразком за наявними технічними характеристиками. Даний БПЛА може бути ще однією спробою ворога використовувати хибні цілі для виснаження нашої системи протиповітряної оборони. Після призначення відповідних експертиз, передачі об’єктів та проведення відповідних досліджень матимемо повну картину. Деталі згодом”.

Кустарщини може бути ще більше

Аналітик, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, коментуючи появу нових БПЛА, розповів, що певна кількість дронів з боку Росії незаводського виробництва спостерігалась і у 2022 році.

Але зараз їх стає все більше. Раніше в деяких зразках використовувалась фанера, примітивні елементи. Але то було в невеликій кількості. Зараз використання кустарних дронів стає більш масовим. Росіяни використовують їх не просто для розвідки, а й з бойовими частинами. Тобто дешевий варіант ударного дрона. Для Росії навіть Shahed вартістю близько 40 тис. доларів стає дорогим”.

Крім цього, Коваленко висловив думку, що дрон, зроблений “з палок”, зафіксувати засобами ППО малого радіусу дії важче: “Можна, але важче. У цьому і є небезпека. При цьому це не є високотехнологічною зброєю, вони призначені виключно для терору. Можуть нести снаряд вагою декілька кілограмів. Росіяни намагаються експериментувати, влаштовуючи такі нальоти, експериментують, визначаючи, які цілі можуть вражати – прості чи складні”.

За словами експерта, використання таких БПЛА росіянами може свідчити про те, що ворог поки не може вийти на серійне виробництво “Shahed”.

“За перше півріччя 2023 року вони намагались виробити перші 100 “Shahed”. Не змогли, зірвали ці плани через проблеми з постачанням усіх комплектуючих”, – резюмує Коваленко.