Розпочато виплати: хто з українців може отримати 3 тисячі гривень

Новини

Як повідомляє Politeka.net з посиланням на міністерство, з 7 лютого розпочато виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Допомога на проживання для ВПО надається щомісячно на кожну внутрішньо переміщену особу в таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. гривень, для інших осіб – 2 тис. гривень.

Отримати довідку ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги на проживання можна за допомогою застосунку Дія.

Крім того, внутрішні переселенці можуть особисто звертатися до органів соціального захисту населення, в ЦНАП або до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Стосовно отримання грошової допомоги також можна звернутися на гарячу лінію Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, додамо що українці в Польщі можуть отримати ваучери від Польського Червоного Хреста.

Розраховувати на отримання грошового ваучера на суму 500 злотих можуть українці, які приїхали до Польщі після 1 жовтня 2022 року або ж громадяни України, які прибули до сусідньої країни після 24 лютого 2022 року та підпадають під наступні категорії:

особи, які мають свідоцтво про непрацездатність;

жінки старше 60 років або чоловіки старше 65 років;

вагітні жінки (в наявності повинна бути довідка від лікаря, яке це підтверджує);

особи, які виховують дитину віком до 12 місяців;

особи, які самі доглядають не менше як за трьома дітьми.

Йдеться про ваучери Sodexo, які можна використати під час покупки у понад 60 тисяч магазинах, роздрібних та сервісних точках по усій Польщі. Програмою передбачено 9 000 таких сертифікатів.