Середня пенсія більше 150 тисяч грн: в Раді розповіли скільки отримують судді Конституційного Суду у відставці

Новини

У Верховній Раді розповіли про розмір пенсійного забезпечення суддів Конституційного Суду України.

Як повідомляє Politeka про це повідомили під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики.

На нараді народні депутати України – члени Комітету піддали сумніву справедливість діючих норм законодавства, відповідно до яких пенсія суддів Конституційного Суду України складає 50% винагороди такого судді.

«Середній розмір щомісячного утримання суддів у відставці перевищує 150 000 грн. Розмір щомісячного утримання одного судді Конституційного Суду у відставці рівнозначний пенсії 70 пенсіонерів (у мінімальному розмірі) або 20 пенсіонерів військовослужбовців», – сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

За словами Голови Комітету Галини Третьякової, українці мають рівні конституційні права і свободи.

«Мати середню пенсію у розмірі 150 тисяч на місяць в умовах воєнного стану за рахунок коштів єдиного соціального внеску – на мою думку, не є нормальним та справедливим до громадян, які сплачують такий внесок і отримують пенсії в десятки разів менші», – зазначила пані Третьякова.

Нагадаємо, що середня пенсія в Україні за останніми даними складає 4370,45 гривень.

Комітет ВР пропонує зменшити розмір пенсійного забезпечення суддів Конституційного Суду України до 30% винагороди такого судді.