Ще більше боєприпасів для HIMARS та артилерії: в США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні

Новини

Міністерство оборони США оголосило про виділення Україні нового пакету оборонної допомоги на суму $275 млн. Він містить тисячі боєприпасів для систем уже наявного озброєння, що вже є, в тому числі для РСЗВ HIMARS.

Офіційну заяву у п’ятницю, 28 жовтня, було озвучено у Пентагоні. Відповідний брифінг транслювало міжнародне інформагентство Reuters.

Зокрема, у цьому пакеті США нададуть Україні:

боєприпаси для HIMARS;

500 снарядів високоточної керованої артилерії;

системи дистанційного протитанкового мінування;

легкі транспортери HMMWV;

стрілецьку зброю та боєприпаси.

Зазначимо, що вказаний пакет допомоги було сформовано після того, як федеральні чиновники оприлюднили план боротьби із незаконним переміщенням звичайних озброєнь у Східній Європі. Він спрямований на те, щоб зброя, яку західні країни передають Україні, не опинилась у руках російських військ, їхніх помічників чи інших екстремістських груп. План передбачає такі заходи:

– посилення спроможності сил безпеки в Україні та сусідніх країнах обліковувати та зберігати зброю і боєприпаси під час передачі, зберігання та розгортання;

– посилення захисту кордонів в Україні та сусідніх державах;

– розбудова спроможності сил безпеки, правоохоронних органів і органів прикордонного контролю в Україні й сусідніх країнах щодо стримування, виявлення і перекриття незаконного обігу певних сучасних видів звичайних озброєнь.

OBOZREVATEL