Ще один “сюрприз”: В Україні переписали правила індексації пенсій – хто не отримає повну суму підвищення

Новини

В Україні під час індексації пенсій у 2023 році вперше ввели обмеження на суму перерахунку. Ліміт було встановлено на рівні 1500 грн. Тобто для пенсії вище за 7600 грн підвищення відбудеться саме на 1500 грн, а не у розмірі 19,7% від суми, передають Патріоти України.

Про причини зміни правил індексації розповіла заступниця міністра соцполітики Дар’я Марчак, пише UBR. За її словами, таке рішення навряд було одноразовим – воно може стати основою для майбутнього перегляду формули індексації.

Ліміт на підвищення пенсій встановили, щоби зменшити розрив у сумах виплат, пояснила Марчак. Цей ліміт є “механізмом балансування” та може забезпечити рівномірне збільшення виплат, додала Марчак.

“Чим більша пенсія, тим сильніше вона зростає. Тобто розрив збільшується”, – зазначила посадовиця. У той же час ще одним важливим оновленням стало підвищення в межах індексації найменших пенсій. При цьому Марчак не вважає, що найменші виплати підвищили саме за рахунок найвищих.

“Я б не сказала, що за їхній рахунок. Більш системним буде говорити, що це коректна формула підрахунку пенсій. Підготовка до зміни формули та механіки проведення індексації”, – розповіла Марчак.