Скандал у Нацгвардії: до командирів нагрянули з обшуками після підозрілих нарахувань, бюджет втратив мільйони

Новини

Продовжується розслідування для встановлення всіх обставин цього злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам може загрожувати до 8 років ув’язнення.

За спільної дії військової контррозвідки Служби безпеки разом з Державним бюро розслідувань та при підтримці нового керівництва Національної гвардії була розкрита ще одна “схема” незаконного нарахування премій за участь у боях на передовій. Деталв повідомилив прес-службі СБУ. politeka.net

В цьому випадку під підозрою опинилось командування однієї з бригад військового формування, яка базується на Київщині. З початку російської агресії та до серпня 2022 року ця група незаконно “винагороджувала” себе майже на 14 мільйонів бюджетних гривень.

Посадовці безпідставно нараховували собі та своїм підлеглим щомісячну доплату в розмірі 100 тисяч гривень, яка передбачалася за особисту участь у бойових діях проти російських окупантів. Проте учасники цієї злочинної схеми не перебували в районах бойових дій та не виконували жодних завдань на передовій.

За даними слідства, до організації цієї підступної діяльності причетний заступник командира, який також є начальником штабу військової частини Нацгвардії

Він безпідставно підписував документи щодо нарахування “бойових” премій своїм підлеглим, передусім керівному складу. Ці особи також були виявлені – це командир дивізіону, командир 3-го батальйону, начальник відділення обліку особового складу, заступник командира 1-го батальйону та командир роти.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин цього злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам може загрожувати до 8 років ув’язнення.