Словаччина передала Україні перші чотири винищувачі МіГ-29: подробиці

Новини

Перші чотири винищувачі МіГ-29 передані ЗСУ і вже залишили територію Словацької Республіки. За штурвалами винищувачів сиділи українські пілоти.

Про це повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь. Найближчими тижнями Україна отримає всі обіцяні винищувачі. obozrevatel.com

“Перші чотири винищувачі МіГ-29 були передані ЗСУ і вже покинули територію Словацької Республіки. Я хотів би подякувати всім залученим сторонам за їхню фантастичну професійну роботу. Словаччина перебуває на правильній стороні, і цим жестом ми як країна вписали себе великими літерами в сучасну світову історію, що говорить про своєчасну допомогу, щиру солідарність і велич нації”, – зазначив він.

Надь також запевнив, що Словаччина й надалі підтримуватиме Україну в протистоянні російській агресії.

“Уряд продовжуватиме допомагати рятувати невинні людські життя, хто б і з яких би корисливих чи інших причин не розпочав війну. Ми вчиняємо правильно, тому що це Росія вторглася в Україну, це Росія перебуває на території України, і це Росія, коли вона виведе свої війська, війна негайно закінчиться”, – написав голова оборонного відомства Словаччини.

Він додав, що перекидання здійснювали українські пілоти, за погодженням із ВПС Словаччини, які забезпечили безпеку перекидання та необхідну документацію.

Більше подробиць він не повідомив із міркувань безпеки. Однак запевнив: упродовж кількох наступних тижнів планується передача інших літаків, які раніше Словаччина зголосилася передати Україні. Про їхні поставки обіцяють повідомляти після того, як вони будуть уже на території нашої держави.

Словаччина передала Україні перші чотири винищувачі МіГ-29: подробиці