США підняли всіх! Європа на ногах – карколомний напад: зупинити негайно. Це змінить все!

Новини

Державний секретар США Ентоні Блінкен провів телефонні розмови у суботу з колегами з Великої Британії, Італії, Німеччини та Верховним представником ЄС із зовнішньої політики Жозепом Боррелем. Про це повідомив прес-секретар Державного департаменту США Меттью Міллер. Відзначається, що Блінкен та його європейські колеги обговорили «надзвичайний масштаб та жорстокість нападів ХАМАСу» на ізраїльську територію, які вони рішуче засудили.

«Держсекретар наголосив на підтримці Сполученими Штатами права Ізраїлю на самозахист і закликав країни «п’ятірки» та ЄС до подальшої взаємодії», – додав представник зовнішньополітичного відомства США.

В Державному департаменті також доповіли про розмову, яку Блінкен провів з ізраїльським колегою Елі Коеном, президентом Іцхаком Герцогом, головою Палестинської автономії Махмудом Аббасом та главами міністерств закордонних справ країн регіону.

Нагадаємо, в суботу зранку терористична організація ХАМАС провела масштабну атаку на Ізраїль, запустивши кілька тисяч ракет із сектору Газа на ізраїльську територію. Крім того, вони здійснили прорив кордону в декількох місцях та захопили деяких громадян Ізраїлю в якості заручників. Також була заявлена їхня контроль над однією з ізраїльських військових баз. Це найбільша ескалація арабо-ізраїльського конфлікту за останні 50 років.

У відповідь на це Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила про контртерористичну операцію під назвою «Залізні мечі» та розпочала обстріл інфраструктури сектору Гази. За даними ізраїльських ЗМІ, на ранок неділі, від атак ХАМАС загинуло щонайменше 300 людей, а ще майже 1600 отримали поранення.

Напередодні США обіцяли надати Ізраїлю всю необхідну підтримку для самооборони, а президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу провели телефонну розмову.