Субсидії на літо в Україні: Кому потрібно повторно подавати заявку і що треба

Новини

Житлові субсидії на літо призначаються в Україні з 1 травня до 30 вересня. Більшості громадян виплати автоматично продовжуються із опалювального періоду на неопалювальний. Проте, деяким громадянам потрібно повторно подати заявку на отримання допомоги. Про це повідомили у Пенсійному фонді, передають Патріоти України.

Так, подати пакет документів на отримання субсидії та декларацію про доходи потрібно українцям:

у складі домогосподарства яких є внутрішньо переміщені особи;

за місцем реєстрації яких мешкають особи, які там не зареєстровані;

які орендують житло;

які хочуть отримати субсидію на придбання зрідженого газу, твердого та рідкого побутового палива.

Таким чином, переселенцям, які хочуть отримувати субсидію не за адресою реєстрації, а на інше місце проживання, доведеться заново подати до Пенсійного фонду заяву на субсидію, а також декларацію про доходи

Подати документи на субсидію можна поштою, а також через веб-портал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток “Пенсійний фонд”. Також пакет документів можна подати уповноваженим посадовим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг через портал “Дія”.

Чим швидше ви звернетеся за призначенням субсидії, тим швидше вам нарахують виплати. Розмір літньої допомоги значно нижчий за ту, яку громадяни отримували в опалювальний сезон, оскільки загальна сума за комунальні послуги нижча за рахунок відключеного опалення.

Так, якщо взимку одна родина в середньому отримувала близько 1,5 тис. гривень допомоги, то влітку субсидія становитиме лише 350-400 гривень