Ситуація в Авдіївці різко змінилася: ЗСУ готують запасну логістику

Новини

Ситуація у Авдіївці (Донецька область) динамічна. У місті йдуть вуличні бої.

Як заявив речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Дмитро Ліховий, ЗСУ передбачили запасну логістику на випадок втрати контролю над основним шляхом постачання.

“Станом зараз ситуація на лінії бойового дотику динамічна і може змінюватися буквально щогодини… На той випадок, якщо основну логістичну артерію буде перерізано супротивником, нашим командуванням передбачені запасні шляхи постачання”, – сказав Ліховий в ефірі національного телемарафону в четвер.

За його словами, в Авдіївці вже кілька днів тривають вуличні бої, і ситуація диктує певну зміну тактики бойових дій, при цьому ситуація є “напруженою, але контрольованою”.

“Загалом на авдіївському напрямку ворог зосередив близько 50 тис осіб особового складу”, – розповів Ліховий.

Він зазначив, що за “купи каміння, купи обгорілого заліза” ніхто не тримається і для командування головне – зберегти життя бійців і у разі ускладнення ситуації відвести їх на інший рубіж: “діяти гнучко, діяти маневрено для того, щоб цих бійців зберегти для наступних бойових дій для звільнення втраченої території».

У той же час, представник ОСГВ “Таврія” підкреслив, що в останні дні окупанти обстрілюють з артилерії та ракет населені пункти Покровського району Донецької області на захід від Авдіївки, і це “показує, на що може перетворитися кожен із цих населених пунктів після того, як лінія фронту підсунеться трохи західніше”. “Саме тому надважливо тримати Авдіївку, саме тому надважливо тримати кожне українське місто”, – наголосив Ліховий.

Нагадаємо, військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що Авдіївка поки що не потрапила до оперативного оточення противника.