У Росії обвал експорту в усіх секторах: помилка Путіна добиває економіку країни

Новини

Агресивна зовнішня політика Кремля спричинила обвал російського експорту майже в усіх секторах.

Ізоляція Росії набирає обертів й у економічній сфері. Зафіксовано обвал експорту не лише в енергетичній сфері, де проти РФ працюють санкції, а й у інших секторах.

Цей факт визнав віце-прем’єр, міністр торгівлі та промисловості Росії Денис Мантуров, повідомляє Діалог.UA.

Він опублікував нові дані, згідно з якими, несировинний експорт Росії обвалився з довоєнних $190,4 млрд. до $146,3 млрд. у 2023 році.

Міністр РФ пояснює таке просідання “об’єктивними причинами”, а також “переорієнтування експортних потоків”.

При цьому фіксується зростання частки несировинних постачань з 28% (на 2014 рік) до 35%. Цей факт свідчить про дуже сильне просідання саме нафтогазового експорту.

Ситуацію прокоментував у своєму блозі в Telegram російський оглядач Анатолій Несміян (Ель Мюрід). За його словами, це плачевне становище – результат втрати Росією преміального ринку Європи.

Замінити його нічим, а гарячкові пошуки нових “партнерів” призводять до одного і того ж результату: обсяги експорту падають, ціни теж… При цьому варто усвідомлювати, що зайняти ринок довго і складно, піти з нього, а потім повернутися на колишні позиції. неможливо взагалі, тому навіть коли відбудеться повернення на європейський ринок, воно буде набагато скромнішим і ще конфліктнішим, оскільки тепер наші місця там зайняті іншими. Скільки трильйонів, зрештою, коштуватимуть авантюри нинішнього режиму, навіть сказати неможливо. Ясно тільки, що дуже дорого“, – пише експерт.