Терміново! Ці 8 ознак менінгіту повинен знати кожен з батьків…

Новини

Менінгіт є захворюванням, яке вражає головний та спинний мозок. Що найцікавіше, до цього захворювання найчастіше схильні саме діти, тому батькам варто знати, як розпізнати у малюка менінгіт. І наша стаття вам у цьому допоможе.

Непередбачувана лихоманка

Якщо вашу дитину лихоманить, вона скаржиться на тремтіння і на холод — варто задуматися, а чи не менінгіт це. Головною причиною такого явища є висока температура. Але щоб точно зрозуміти менінгіт це, зверніть увагу і на іншу симптоматику.

Мігрень

При менінгіті людина відчуває пекельний головний біль, при цьому локалізація болю поширюється також на шию пацієнта. У новонароджених дітей у цьому випадку з’являється якась опуклість у ділянці джерельця.

Порушення зору

При менінгіті сфокусувати зір стає дуже складно, картинка ніби двоїться.

Нудота, блювання, біль у животі

При захворюванні на менінгіт, дитина втрачає апетит, його нудить, а також може спостерігатися біль у ділянці живота або навіть блювання.

Чутливість до світла

Хворий на менінгіт дуже гостро реагує на яскраве світло, у нього сльозяться очі і виникає головний біль.

Підвищений тонус шийної мускулатури

Під час хвороби хворий перебуває у певній позі: лежачи на боці із закинутою головою та зігнутими колінами. При цьому розігнути шию у нього найчастіше не виходить.

Неможливість розігнути в колінному суглобі ногу

При захворюванні на менінгіт, дитина не може розігнути ноги, які згинаються в колінах. Це явище назвали верхнім синдромом Брудзинського.

Висип

Якщо у дитини з’явився своєрідний висип на тілі — це ще одна з ознак менінгіту. Такий висип від звичайного можна відрізнити за допомогою простого тіста: за допомогою прозорої скляної склянки натисніть на місце з висипом, щоб шкіра в ураженому місці побіліла. Якщо при цих маніпуляціях зблід і висип — це не менінгіт. Якщо ж висипка все також яскраво видно — варто звернеться до лікаря.

Що робити?

Якщо ви виявили у своєї дитини симптоми менінгіту – терміново викликайте швидку, а до її прибуття дайте спокій хворому. Обов’язково розкажіть лікарю швидкої допомоги про симптоми, які ви виявили.