Терміновий наказ Аксьонова: на вихід з Криму? Півострів здають – жест доброї волі, вже офіційно

Новини

Аксьонов готує «дорогу життя» для втечі з Криму. Поплічники окупантів і зрадники не надто покладають надії на Кримський міст під час втечі, коли ЗСУ зайдуть на півострів.

У передчутті контрнаступу кримські та мелітопольські гауляйтери заметушилися і готують шляхи відходу.

На плани втечі красномовно натякають дії окупаційних «влад».

Так, спочатку фейковий «голова» Криму Аксьонов заявив про відміну обов’язкового огляду автомобілів на виїзді з півострова.

Потім це підтвердив мелітопольський гауляйтер Сігута, тобто у всіх, хто заїжджатиме до Криму з Мелітополя та інших окупованих територій, автомобілі на предмет безпеки на КПП перевірятимуть, а от виїжджаючим – «зелене світло».

«А тепер пояснюємо, для чого так потрібна ця ініціатива. У разі підриву Кримського мосту саме сухопутний коридор стане тією єдиною «дорогою життям» для колаборантів, щоб втекти з півострова сухопутним коридором через Мелітополь, далі на Маріуполь, Донецьк і в РФ», – пише «РИА Мелитополь».

У такий спосіб окупанти хочуть уникнути тисняви під час втечі, коли розпочнеться контрнаступ ЗСУ. Варто зазначити, що вже сьогодні трафік у цьому напрямку перевантажений.

Варто зазначити, хоч раніше РФ і збиралася утримувати рубежі на правому березі Дніпра в Херсонській області, все одно вона змушена була піти. Тепер угруповання противника можуть опинитися в оперативному оточенні і на лівому березі. Таку думку озвучив військовий експерт Валерій Рябих в ефірі одного із телеканалів.

“Як ми бачили з попередніх дій на території Херсонської області, противник, хоча і збирався утримувати зайняті рубежі на вигідному для них плацдармі на правому березі річки Дніпро, був змушений піти. Зокрема з міркувань військової необхідності для того, щоби зберегти сили і засоби. І якраз для того, аби потім зайняти більш вигідні рубежі. Зараз створюється схожа ситуація. І у випадку успішного контрнаступу ЗСУ, зокрема на Південному напрямку, величезні угруповання противника можуть опинитися в оперативному оточенні”, — зазначив Рябих.

З військового погляду це цілком зрозуміло, каже він, тому що цей напрямок має низку вразливостей для противника. У випадку відрізання російських угруповань від можливості відступу, вони будуть повністю оточені.

Крим теж не є для окупантів РФ хорошим місцем для оборони — він може стати пасткою, вважає експерт.

“Крим також є не дуже хорошим місцем, де могли б оборонятися російські окупанти. І в разі, якщо розвиватиметься наступ за тим планом, який обговорюється і в широкій пресі, і у вузьких колах, то півострів якраз може стати пасткою для окупантів. Збройні сили України можуть це зробити, отримавши можливість ударного впливу по Кримському мосту. Це може статися з низки причин, як із виходом на рубежі адмінкордону з Кримом, де це можуть дозволити зробити наявні наразі засоби, так і при отриманні більш далекобійних засобів, які також можуть забезпечити знищення мосту. Після цього Крим стане пасткою”, — сказав Рябих.

Поки основні бойові дії тривають на сході України, пояснив Рябих, на півдні росіяни розуміють своє збиткове становище.

“Якщо зараз усі основні зусилля противника зосереджені на веденні наступальних дій на Східному напрямку, то на півдні він, розуміючи своє збиткове становище, ретельно готується до оборони. Але рельєф місцевості, а також її фізико-географічні умови не можуть дозволити росіянам утримувати ці території досить тривалий час, і це вони також розуміють”, — зазначив експерт.

Водночас ЗСУ методично завдають ударів по противнику для подальшого проведення наступальних дій, зокрема й на півдні, доповнив Рябих.

“Ми бачимо, що поступово починається підготовка театру бойових дій, Збройні сили України методично наносять удари по скупченню сил противника, по пунктах управління, по його логістичних базах, щоб якнайбільше завдати збитків і підготувати все для того, щоб найближчим часом провести активні дії на одному з напрямків саме тут, на півдні. Будемо очікувати, що ці дії Збройних сил будуть ефективними. І незважаючи на те, що зараз обговорюються різні варіанти подібних дій, все ж таки вони будуть певним сюрпризом для російських окупантів”, — резюмував Рябих.