У Литві закликали передати Україні танки, літаки та далекобійну артилерію

Новини

Литва та інші країни-союзники не повинні обмежувати військову допомогу для України, яка звільняє свої землі від російських окупантів, і потребує танків, літаків та далекобійної артилерії.

Про це заявив колишній міністр закордонних справ Литви Лінас Антанас Лінкявічюс, передає РБК-Україна з посиланням на слова політика в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він зазначив, що для закінчення війни Україна має звільнити всі захоплені Росією території своєї країни, і “шлях до цього – військова допомога”, оскільки “все вирішується на полі бою”.

“До речі, тут є великі резерви, оскільки ми теж одні з тих, хто постійно каже, що не треба обмежувати себе в цій допомозі”, – висловився екс-глава МЗС Литви.

За словами Лінкявічюса, дев’ять пакетів санкцій проти РФ вказують, що потенціал тиску Заходу на країну-агресора не вичерпано. Те саме можна сказати і стосовно озброєнь, вважає він.

“Весь час якісь обмеження, щоб наступальної зброї не було, про діаметр дії далекобійної артилерії. Тому тут можна багато про що міркувати. Ми одні з тих, хто каже, що потрібно постачати в Україну і танки, і літаки, і далекобійну артилерію, оскільки йдеться про те, що треба звільнити всю територію України”, – наголосив литовський політик.

Також Лінкявічюс зазначив, що в самій Литві потрібно збільшувати обіг військової промисловості, і країна планує посилити свою оборону в контексті НАТО.