Убий кожну бактерію! Медики розповіли, як часто потрібно міняти постільну білизну

Новини

Ліжко та постіль є місцем, де більшість людей проводять близько третини всього свого життя.

Це не так безпечно, як може здатися, призводить Medical Express результати дослідження британських вчених, передає Голос.

Згідно з результатами дослідження, постільну білизну необхідно міняти не рідше разу на тиждень. В іншому випадку виникає великий ризик виникнення захворювань, причиною яких є мікроскопічний пил, що накопичується в наших будинках. Бактерії і мікроби давно “полюбили” складки постільних простирадлом, наволочок і підковдр, ставши атрибутом життя сучасної людини.

Вчені вважають, що ліжко є місцем проживання шістнадцяти різних видів бактерій. Вони невидимі для людей, але живуть і розмножуються як в натуральних матеріалах, так і в штучних – різниці немає ніякої. Якщо міняти білизну рідше ніж раз на тиждень, кількість мікробів досягає астрономічних цифр.

Щороку людина проливає в ліжку до ста двадцяти літрів поту. Частинки шкіри і волосся, принесені з вулиці бруд і домашній пил, фрагменти шерсті домашніх тварин – все це осідає в ліжку, злітає в повітря і знову осідає кожен раз, коли ми виправляємо ковдру. Ми цим дихаємо, ковтаємо це і навіть не помічаємо. Особливо важко ситуація позначається на алергік, яким просто не можна всім цим дихати. У тому випадку, якщо з’явилися якісь незрозумілі симптоми, особливо відчутні вранці, а також першіння в горлі і кашель – це є свідченням того, що пора змінити постільну білизну і почистити матрац або навіть всю ліжко разом з тумбочки біля територією. Все це позначається на стані здоров’я.