Україна потребує повернення жінок з-за кордону для економічного відновлення – Bloomberg

Новини

Україні потрібно повернути з-за кордону жінок-біженок для економічного відновлення. Якщо понад 6 мільйонів біженців не повернуться, це призведе до поганих наслідків для економіки країни.

Більшість чоловіків віком від 18 до 60 років не мають права залишати країну, що пояснює, чому 68% українських біженців – жінки, а серед дорослих – ще більша гендерна диспропорція. obozrevatel.com

За словами Олександра Ісакова з Bloomberg Economics, якщо не вдасться переконати жінок працездатного віку повернутися, це коштуватиме Україні 10% річного довоєнного ВВП (валового внутрішнього продукту).

Слід зазначити, що це $20 млрд на рік у гіршому випадку. “Особисто для мене перемога – це коли українські родини об’єднуються в Україні, а не за кордоном. Тому найважливіше завдання зараз для України, для української влади – зробити все можливе, щоб жінки з дітьми повернулися до своїх чоловіків і об’єдналися в Україні”, – сказала заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Український уряд має амбітні плани щодо післявоєнної реконструкції, які мають подвоїти розмір економіки до 2032 року, але міністерство економіки каже, що Україні не вистачає 4,5 млн працівників та підприємців, необхідних для досягнення цієї мети. Він має на меті заповнити розрив за допомогою суміші біженців, що повертаються (60% з яких мають дипломи), та іноземних талантів.