Українець проігнорував повістку, бо йому не сподобався висновок ВЛК: суд його покарав

Новини

У серпні 2023 року чоловік відвідав військкомат відповідно до виклику і успішно пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до армійської служби.

В Сумській області чоловіка засудили за відмову від мобілізації. Він відмовився від призову через незгоду з висновком військово-лікарської комісії (ВЛК). Вирок був винесений Конотопським міськрайонним судом Сумської області.  politeka.net

У серпні 2023 року чоловік відвідав військкомат відповідно до виклику і успішно пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до армійської служби. Відзначившись отриманням “бойової повістки”, він повинен був з’явитися у військкоматі, але відмовився цього робити.

Під час судового засідання чоловік пояснив, що, хоча він дійсно пройшов ВЛК і отримав повістку, він ухилився від військової служби через те, що вважає рішення ВЛК “упередженим” і не враховуючим його хронічних захворювань, які, на його думку, утруднюють проходження військової служби. Він також зауважив, що незважаючи на це, він не оскаржував рішення ВЛК і протягом останніх 20 років не звертався до медичних працівників.

Суд визнав чоловіка винним за порушення статті 336 Кримінального кодексу України і призначив йому три роки позбавлення волі.

Нагадаємо, що тим часом у Львівській області до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації, оскільки його рідний брат уже на фронті.