Український “Нептун” вперше в історії знищив особливо важливу наземну ціль РФ, – Бутусов

Новини

Крилата ракета “Нептун” Військово-морських сил Збройних сил України вперше в історії знищила особливо важливу наземну ціль ворога. Йдеться про радар повітряної розвідки 48Я6-К1 “Подлет” та пускову установку 5П85СМ2-0 зенітно-ракетної системи С-400 “Триумф” країни-агресорки Росії.

Ліквідація відбулася 23 серпня. Про успіхи українських бійців повідомив головний редактор видання “Цензор. Нет” Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook

“Подлет” – це очі “Тріумфу”, радар забезпечує спостереження за повітряним простором як за низьковисотними цілями так і за балістичними ракетами, і є ключовою складовою протиповітряної і протиракетної оборони ЗС РФ. За даними джерел “Цензор.Нет”, розвідка ВМС ЗСУ отримала точну інформацію щодо місцезнаходження позиційного району С-400 близ села Оленівка на території тимчасово окупованого Криму. Радар забезпечував контроль повітряної обстановки над західною частиною Чорного моря та над територією Херсонської області з відстані приблизно 110 км від лінії фронту”, – розповів журналіст.

За його словами, ВМС визначили для ураження позиції С-400 нову крилату ракету наземного ракетного комплексу “Нептун”, та запрограмували маршрут та характеристики польоту які забезпечили обхід російських систем спостереження.

“Одна ракета “Нептун” над надмалій висоті пройшла непоміченою та точно знищила частину дивізіону “Тріумфу”, не зважаючи на великі сили російської ППО, зосереджені на окупованій Херсонщині та у Криму. Результати ураження зафіксував дрон Головного управління розвідки Міноборони. Цікаво, що дрон залетів далеко в тил росіян та літає та фіксує ураження російського радару, який призначений саме для виявлення повітряних цілей, але не здатен помітити і надати цілевказування ні по українському дрону ні по українській крилатій ракеті”, – додав Бутусов.

Журналіст стверджує, що навіть під час війни Росія продовжує постачання за старими контрактами ЗРС “Тріумф” та радарів “Подлет” в Туреччину та Індію.

“Але російські військові технології в даному випадку, очевидно, поступаються українським військовим технлогіям. За даними джерел Цензор.Нет модифікація ракети “Нептун” була розроблена після початку повномасштабного вторгнення згідно з рішенням головнокомандувача ЗСУ В.Залужного 15 березня 2022-го року. Роботи проведені в рекордно короткі терміни, а випробування ракета проходить одразу у бою. Новий видатний успіх ракет “Нептун” вітчизняного КБ “Луч” та воїнів ВМС ЗСУ. Найкращий подарунок до свята”, – підсумував він.

Український "Нептун" вперше в історії знищив особливо важливу наземну ціль РФ, – Бутусов