Українці мають відмовитися від використання частини техніки: експерт назвав прилади та дав важливі поради

Новини

Українцям до моменту стабілізації ситуації в енергосистемі варто відмовитися від використання пральної машини, мікрохвильової печі, електричної духової шафи та ліфта (за відсутності гострої необхідності). Особливо важливо дотримуватись цього правила у найближчі кілька днів.

Про це OBOZREVATEL розповів провідний експерт енергетичних програм “Центру Разумкова” Максим Белявський. “Хотів би звернути увагу тих громадян, яким вимкнули електропостачання – варто втриматися в найближчі кілька днів від включення частини побутових приладів, таких як: пральна машина, мікрохвильові та духові печі. Важливо максимально обмежити використання побутових приладів саме зараз у цей період, тому що енергосистема зараз балансується”, – пояснив експерт.

Також експерт порадив не користуватися ліфтами (вони споживають велику кількість струму). Якщо ж використання ліфта – потреба і немає фізичної можливості самостійно піднятися на потрібний поверх, у ліфті варто також розмістити аптечку, питну воду.

Українцям треба зробити запас продуктів (перевагу краще віддавати калорійним продуктам тривалого зберігання), а також питної та технічної води. “Якщо є можливість придбати радіо, зробіть це, щоб залишатися в інформаційному потоці. Що стосується власників багатоквартирних будинків, організовуватись у робочі групи, ініціювати збори та зібрати кошти на генератори, які зараз в Україну все частіше завозять”, – радить експерт.

Темпи відновлення та ремонтних робіт уповільнюються у тому числі й погодними умовами (зледеніння окремих ліній електропередач). При цьому енергетики, як каже Білявський, працюють цілодобово.

“Хоч би як ворог нас обстрілював, ми однозначно пережимо як і на військовому фронті, так і на енергетичному фронті. Енергетики роблять зараз просто більше, ніж можуть, вони працюють цілодобово”, – каже експерт.