Українцям озвучили новий тариф на електроенергію: скільки коштуватиме кожна кВт*год

Новини

В Україні тариф на електроенергію найближчим часом може підвищити на 30-40%. В результаті кожна кВт*год коштуватиме 2,3-2,5 грн.

Про це йдеться в матеріалі UE. ““Тарифи на електроенергію не зростуть у чотири рази, тобто до розрахункової вартості електроенергії. Припускаю, що вони збільшаться приблизно на 30-40% – до 2,3-2,5 грн за кВт*годину”, – пояснив Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг.

Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський повідомив, що в Міненерго, НКРЕКП і Мінсоцполітики працюють одразу кілька робочих груп, які розглядають різні варіанти перегляду тарифу. Одна з них передбачає модифікацію чинної системи субсидій, інша – різні тарифи, залежно від обсягів споживання.

“Щодо можливих варіантів, то в уряді мають розглянути широкий спектр: від разового приведення цін до ринково обумовленого рівня (“шокова терапія”). Однак у разі такої “терапії” має бути відповідний захист вразливих категорій споживачів шляхом адресного субсидування. Також можливе багатоетапне підняття тарифів протягом певного тривалого періоду (наприклад, двох і більше років)”, – вважає Богдан Серебренніков.

А ще, на думку експерта, можуть розглядатись варіанти диференціації ставок тарифу. Наприклад, залежно від місячного обсягу споживання, як зараз. Можливо, замість нинішнього одного, варто було б спробувати застосувати два пороги споживання і відповідні три ставки тарифу.

Богдан Серебренніков вважає, що найімовірніше, уряд обере якийсь м’який варіант поступового підняття тарифу з відповідними захисними механізмами адресного характеру. Або знову відкладе цю реформу до “кращих часів”, коли вже все тріщатиме по швах і не залишиться жодної іншої можливості, крім підняття тарифу для населення.