Українцям розповіли, яким буде курс долара до літа: чого чекати

Новини

До закінчення весни hізких змін готівкового курсу долара в Україні не очікується. Понад те, як запевняють експерти, якщо з якихось причин “зернова угода” продовжена не буде, на курс це практично не вплине – адже найбільше він залежить від макрофінансової допомоги Україні від країн-партнерів.

Загалом же ситуація на ринку дуже стабільна, розповів OBOZREVATEL інвестиційний банкір Сергій Фурса. При цьому він наголосив: завдяки західній підтримці резерви Національного банку наростають.

“Якогось тиску на гривню просто немає. Теоретично можлива зупинка “зернової угоди” може вплинути на кешевий ринок – але це якщо вона в принципі буде зірвана. Проте найближчим часом нічого такого не очікується. По долару до кінця весни наразі не очікується жодних змін курсу”, – сказав банкір.

Зі свого боку, старший економіст CASE-Ukraine Володимир Дубровський зазначив: у разі повної зупинки “зернової ініціативи” готівковий курс долара може трохи зрости. Однак, якщо це і станеться, то в межах 1 грн.

“Доки у нас є фінансування від партнерів, то, гадаю, істотних змін не буде. Можемо утримувати курс на більш-менш стабільному рівні – принаймні щоб він був керованим”, – пояснив він.

Який актуальний курс

Станом на ранок 11 травня готівковий курс долара складав 37,4/37,82 грн (купівля/продаж). Порівняно з попереднім днем:

у продажу курс зріс на 7 копійок;

в покупці не змінювався.