Українцям варто готуватися до відключення електроенергії: у профільному комітеті розповіли про ситуацію

Новини

Енергосистема України поступово відновлюється після масованих російських ракетних атак. Водночас українцям слід подбати про запасні варіанти на випадок продовження російського енергетичного терору та відключення електрики.

Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк. “Ситуація в нашій енергосистемі надскладна через російський енергетичний терор. Тільки за оцінками Світового банку збитки через ракетні удари склали понад 10 млрд грн”, – цитують нардепа на сайті Ради. obozrevatel.com

Після детального обстеження експерти виявляють нові та нові пошкодження об’єктів. Крім того, постійно зростає вартість обладнання та робіт. За словами Нагорняка, ще одна із проблем, з якими зараз стикається наша держава, – відсутність іноземних компаній, які можуть брати участь у відновленні.

“Західні компанії бояться за безпеку своїх фахівців, адже не можуть застрахувати ризики їхнього перебування в Україні, тому відмовляються брати участь у відновленні наших пошкоджених об’єктів. Водночас українських фахівців-енергетиків часто закликають до лав ЗСУ, бо вони потрібні й у Збройних силах. Наші партнери допомагають обладнанням або виділяють гроші на його придбання”, – повідомив парламентарій.

Він також додав, що поки що небо України залишається ще недостатньо захищеним від ракетних атак, тому ворог може знову вдатися до енергетичного терору. Повідомляється, що вже зараз наша енергосистема працює на межі споживання. Якщо буде морозна зима, люди споживатимуть більше електрики та можливі відключення.