Українцям з 1 травня виплачують нову допомогу: що за гроші та кому потрібно подати заяву

Новини

Українцям на неопалювальний, тобто літній сезон, оформлять нові субсидії на оплату послуг ЖКГ. Виплати здійснюватимуться з 1 травня до 1 жовтня. obozrevatel.com

“Літню” субсидію перепризначили автоматично для більшості субсидіантів, зазначили у Пенсійному фонді. Проте деяким (насамперед новим одержувачам) доведеться подавати документи наново – до 30 травня. Для цього потрібно:

звернутися особисто до сервісного центру Пенсійного фонду;

поштою, за адресою органу ПФУ;

через вебпортал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток фонду.

Також повторно звернутися по оформлення субсидії мають певні категорії громадян. Це:

внутрішньо переміщені особи (ВПО);

люди, які орендують житло, та оплачують у ньому комунальні послуги;

сім’ї, де фактично у квартирі (будинку) проживає менше осіб, ніж зареєстровано;

у разі оформлення спеціальної субсидії на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Взимку виплата в середньому становила до 1600 грн, але нова допомога буде нижчою приблизно на 70%, близько 500 грн. Справа в тому, що розмір субсидії індивідуальний і залежить, серед іншого, від суми комунальних платежів, більшу частку яких займає саме опалення.

Якщо в опалювальний сезон грошей на оплату рахунків не вистачає, але влітку є можливість платити за комуналку самостійно, субсидію на неопалювальний сезон скасують. Крім того, без допомоги залишаться українці, які нагромадили борги за комуналку, які здійснили покупку на суму від 50 тис. грн, які отримали у власність житло.

Допомога не зменшує розмір комунальних платіжок. Сума видаватиметься безпосередньо на банківський рахунок отримувача. Субсидіант за допомогою виданої суми має самостійно сплатити повний рахунок за комуналку. При цьому платити важливо вчасно, бо субсидію можуть відібрати.

Тому частина українців зовсім не потребує субсидій влітку. На початку осені особисто звертатися по призначення “зимової” субсидії їм вже доведеться.

“Якщо людина не отримує субсидію у міжопалювальний сезон, їй потрібно буде з 1 вересня підійти до відділення Пенсійного фонду. Щоб там зробили розрахунок, чи може ця людина в опалювальний сезон розраховувати на отримання субсидій”, – пояснив голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі телемарафону.